Ламінат (laminate flooring) - один з найпоширеніших видів підлогових покриттів як для дому, так і для комерційних приміщень. Більш правильно називати цю групу матеріалів "ламіновані підлогові покриття". Починаючи з 2010-х років практично весь ламінат на ринку відноситься до 3-ї групі стираності по EN 13329 (напівкомерційні покриття) і має класи використання 31, 32, 33 і 34. Заради інтересу слід зазначити, що 34-й клас використання ламінату стандартами EN не передбачений, але деякі виробники вказують його для ламінованих покриттів, які відповідають вимогам стандарту.
Основою ламінату є фиброплита високої щільності - HDF (High-Density Fibreboard). Ламінат на MDF-плиті у європейських країнах практично не виробляється і є долею китайських фейків. Крім HDF-плити, ламінована підлога обов'язково містить ще 3 шари: захисний шар зверху, шар з декором і нижній вологовідштовхувальний шар. Декор наноситься на так званий крафт-картон і покривається зверху захисним шаром полімерної смоли. Як правило, в якості полімеру використовуються меламінові смоли, але можуть використовуватися й інші. Верхній шар ламінованої підлоги носить назву оверлей (англ. overlay). Нижній вологовідштовхувальний шар найчастіше виконує роль балансування, який забезпечує стабільність розмірів ламелі.
Сучасна ламінована підлога має замки по периметру і не вимагає застосування клею при збірці. Можливість укладання плаваючим способом на підкладку, без приклеювання до основи роблять цей матеріал досить простим і швидким при введенні в експлуатацію.
В Україні можна купити ламінат в основному європейських брендів. Щоб правильно вибрати ламінат на підлогу, необхідно визначитися в першу чергу з умовами, в яких буде експлуатуватися підлогове покриття в приміщенні. Правильний вибір ламінованого підлогового покриття по класу використання (31,32, 33 або 34-й) - це найбільш раціональний спосіб розумно інвестувати гроші.
Традиційно, ламінат імітує дерево, тому його ще часто називають "ламінований паркет". Але на крафт-картоні може бути імітований будь декор: камінь, плитка, бетон, абстрактні малюнки, палацовий паркет з інкрустацією (художній ламінат) і навіть ковролін. Ціна на ламінат в Україні залежить від величезного ряду параметрів і коливається в дуже великому діапазоні. На ціну будуть впливати клас використання, різні формати ламелі (довжина і ширина планки), наявність та вид структури і текстури поверхні, кількість шарів (від 4-х до 11-ти), країна виробництва, бренд, приналежність до ексклюзивних колекцій та гарантійний термін експлуатації від виробника.
Щоб вибрати ламінат по декору, рекомендується перш визначитися з основним тоном підлоги в інтер'єрі приміщення, а потім уже підбирати підходящі варіанти серед широкого ряду кольорів.
Кілька слів про вологостійкость і водостійкість ламінату. Вологостійкість ламінованої підлоги на практиці - це здатність покриття обмежену кількість часу протистояти впливу води на поверхні покриття. Ламінат не призначений для укладання в приміщеннях з підвищеною вологістю, де передбачений постійний контакт поверхні покриття з рідиною, тим більше, при відсутності належної вентиляції.
Станом на 2017 рік, більшість європейських виробників спочатку випускають ламінат на вологостійкої плити, але даних про значення цього параметра практично ніколи не надаються. Необхідно чітко розуміти, що вологостійкий ламінат не стане панацеєю від випадкового потопу, тобто водостійким він не є. Водостійкий ламінат в його істинному розумінні зустрічається досить рідко і вартість його досить висока. Якщо є бажання купити дійсно водостійкий ламінат, то гідною альтернативою стане вибір вінілової плитки.